Co warto wiedzieć?

makijaz_01.jpg
Makijaż permanentny w czarodziejski sposób zmienia wygląd twarzy.

Piękne oczy i usta kobiet, modelek, aktorek i celebrytów są najczęściej efektem jego czaru i iluzji obrazu. Należy jednak wiedzieć, że makijaż permanentny nie jest makijażem wieczorowym. Ma on głównie podkreślić świeżość i naturalność twarzy. Cała trudność polega na tym, aby wyglądać lepiej, a jednocześnie tak, aby nikt nie poznał, że jesteśmy pomalowane. 

Makijaż permanentny jest bezpieczny i bardziej trwały niż makijaż codzienny. 

Zabieg polega na wprowadzeniu barwnika w głębsze warstwy naskórka. Głównym celem nie jest stworzenie całego makijażu, ale poprawienie wyglądu twarzy poprzez podkreślenie oczu, brwi lub ust. Makijaż permanentny ma wiele zalet, których nie ma tradycyjny makijaż. Podkreśla delikatność i naturalność twarzy niezależnie od pory dnia. Dzięki niemu możemy poprawić kształt brwi i rzęs stwarzając wrażenie ich zagęszczenia. Możemy również podkreślić kontur ust, powiększyć je, a co najważniejsze - wzmocnić ich barwę. 

  • Makijaż permanentny znakomicie ukrywa niedoskonałości urody.
  • Makijaż permanentny codziennie wygląda świeżo, nigdy się nie rozmazuje, nie wymaga poświęcania mu czasu i utrzymuje się ok. półtora roku do kilku lat.
  • Makijaż permanentny nie boli. Delikatny dyskomfort towarzyszący mikropigmentacji jest indywidualnym odczuciem.
  • Makijaż permanentny bezpośrednio po zabiegu nie daje efektu opuchlizny, nie krwawi; ma jedynie intensywny kolor oraz daje wrażenie lekkiego podrażnienia miejscowego.
  • Makijaż permanentny rozjaśnia się stopniowo ok. 20% rocznie.
  • Makijaż permanentny z powodów indywidualnej biochemii skóry może z czasem odbarwiać się biologicznie. Należy wówczas skorzystać z zabiegu korekty koloru, aby uzupełnić bazy pigmentu, które uległy wytrąceniu.
  • Makijaż permanentny nie jest tatuażem.
  • Makijaż permanentny należy odpowiednio pielęgnować po zabiegu (nie moczyć nadmiernie, nie opalać się, nie malować oraz natłuszczać pigmentowane miejsce). Należy skorzystać z bezpłatnego dopełnienia pigmentu 2-4 tygodnie po zabiegu w celu utrwalenia efektu zabiegu.
  • Makijażu permanentnego nie można wykonywać osobom chorym na zaawansowaną cukrzycę, łuszczycę, kobietom w ciąży i w okresie laktacji, osobom po operacji oczu poniżej 2 miesięcy od zabiegu, na znamionach, osobom chorym na nowotwór, osobom podczas wirusa opryszczki, podczas czasu podwyższonej temperatury lub choroby.
  • Makijaż permanentny nie jest makijażem wieczorowym, więc powinien być klasyczny, delikatny, naturalny i subtelny.