Sklep

Odmłodzić spojrzenie

artykuł z: BEAUTY FORUM | 7-8 / 2014

Anti-aging w mikropigmentacji

Pojęcie anti-agingu stało się w ostatnich latach motywem przewodnim działań marketingowych w wielu branżach. Świat fitnessu, dietetyki, kosmetyki i medycyny oszalał na punkcie działań zmierzających do zatrzymania oznak upływu czasu. Przeprowadzane z rozsądkiem, wyczuciem i profesjonalizmem zabiegi anti-aging potrafią zdziałać cuda i wyraźnie poprawić nie tylko wygląd, ale przede wszystkim samopoczucie i samoocenę. Mikropigmentacja daje nam wiele możliwości w zakresie optycznego odmładzania. Jakich? O tym przeczytacie poniżej.

Już sama klasyczna forma makijażu permanentnego stanowi próbę okiełznania zmian, jakie uwidaczniają się na twarzy wraz z upływem czasu. Lekka modyfikacja rysów oraz ogólnego wyrazu twarzy udaną pigmentacją stanowi podstawową formę zatuszowania niedoskonałości i faktycznego wieku. Podniesienie łuku brwiowego i jego staranne wyprofilowanie, a tak- że waniliowy półcień pod łukiem brwiowym zdejmują z twarzy zmęczenie, otwierają przestrzeń pomiędzy brwią a powieką górną i zdecydowanie odmładzają spojrzenie. Te zabiegi dają efekt wizualnego liftingu. Twarz wygląda na wypoczętą, zadbaną i co ważne – młodszą!

Eye-liner

To temat tak szeroki i złożony, jak i cały kobiecy świat. Powieki każdej klientki są inne i wymagają indywidualnej stylizacji kreską, by utrzymać oko w idealnej kondycji. Ale zasady anti-agingu są stosunkowo proste – kreska dolna powinna być zawsze o ton jaśniejsza od górnej, tylko delikatnie przeciągnięta ku środkowi, subtelna, jakby pozostała po tuszu, który osiadł na powiece po demakijażu. Najlepiej wykonać kreskę dolną metodą punktową pod kątem prostym, wprowadzając pigment w kolorze hebanowym lub złamanym odcieniu czerni. Pigmentacja na linii wody nie powinna być wykonywana. Kreski górne stanowią popis dla kreatywności i pomysłowości stylisty. Jednak o ile w przypadku młodszych kobiet kreska może być grubsza, wyciągnięta na zewnątrz czy dwukolorowa, o tyle w przypadku kobiet dojrzałych zasady te należy nieco zmodyfikować. Celem jest przecież odmłodzenie oka. Zawsze bezbłędnie sprawdzi się klasyczna miękka czerń wprowadzona w formie delikatnej kreski w linii rzęs. Przy otwartym oku widać piękny efekt czarnej linii pod rzęsami i wyraźny zarys oka, jednak nie tak nachalny jak gruby liner. Powinniśmy pamiętać, że zmarszczki i wiotkie powieki nie lubią zbyt dużo czerni. Ciekawym pomysłem może być wykonanie precyzyjnej śmietankowej kreski tuż nad kreską czarną lub lekkie wycieniowanie rozświetlaczem powierzchni wokół wewnętrznego kącika oka, tzw. szampański efekt.

NIE TYKO OCZY

Także usta można wizualnie odmłodzić używając wybranych technik mikropigmentacji. Muśnięte delikatnym rozświetlającym różem na środku czerwieni wargowej gwarantują powiew świeżości i młodości na twarzy. Jako kontrapunkt wspaniałe wyglądają w świeżej, malinowej lub lekko truskawkowej tonacji. Dodatkowo liplight w odcieniu złamanej wanilii wykonany krótką igłą sprawia, że stają się pełniejsze i jędrniejsze. Można również zwielokrotnić pigmentację w kącikach ust i wypełnić gęsto tę przestrzeń, aby przesuwający się ku środkowi ust półcień delikatnie optycznie je uwypuklał, przez co uzyskamy efekt zniwelowania zmarszczek wokół nich.
Antiagingowe nowości

Niewątpliwie dodatkowymi zabiegami, którym warto się przyjrzeć są te, których wykonanie umoż- liwiają nam niektórzy producenci profesjonalnych urządzeń do makijażu permanentnego. Dzięki zastosowaniu specjalnych modułów można wykorzystać rączkę urządzenia do zabiegu mezoterapii mikroigłowej, która rewelacyjnie poprawia kondycję skóry nie tylko wokół oka, ale na całej powierzchni twarzy, szyi i dekoltu. Najnowsza metoda „prasowania” zmarszczek skin-needling również wykonywana jest za pomocą urządzenia do mikropigmentacji i polega na umiejętnym nakłuwaniu zmarszczki pustą igłą. Ta technika stanowi wspaniałe uzupełnienie klasycznego makijażu permanentnego i jest „kropką nad i” jego odmładzającego czaru.

 

LINK DO ARTYKUŁU