Sklep

Nasze artykuły

Przywrócić komfort

artykuł z: BEAUTY FORUM | 10/2018

Męska mikropigmentacja – Mężczyźni nie stosują na co dzień kosmetyków kolorowych i nie mogą, jak kobiety, skorygować niechcianych efektów ubocznych nieprzespanej nocy, zakamuflować nierówności skórnych czy widocznych blizn makijażem. Choć technicznie możliwe, nie jest to akceptowane społecznie. Tu z pomocą przychodzi makijaż permanentny.


Makijaż permanentny mężczyzn, nazwany przeze mnie heropigmentacją (od ang. słowa hero-bohater ), pomaga przywrócić mężczyznom wiarę we własną atrakcyjność. Staje się możliwością uzyskania „drugiej skóry”, drugiej szansy, nowego ja. Profesjonalnie wykonany jest niemal niewidoczny, subtelnie koryguje niechciane defekty skórne i wspiera proces samoakceptacji.
 

Profesjonalnie i z wyczuciem

Podstawą udanego zabiegu jest wnikliwy i szczery wywiad. Klienci poddający się heropigmentacji to najczęściej mężczyźni po wypadkach, operacjach czy chorobach zniekształcających ciało, ale także mężczyźni dbający o wygląd, którzy chcą określonego efektu. Należy więc umiejętnie wyważyć, czy są psychicznie gotowi na przeprowadzenie pigmentacji i czy ich oczekiwania nie przewyższają możliwych do osiągnięcia efektów. W heropigmentacji, jaki w klasycznej  pigmentacji, to właśnie oczekiwania pacjenta są jednym z ważniejszych punktów w podjęciu decyzji o przeprowadzeniu zabiegu.

Więcej

Jak zacząć? - Od zera do własnego gabinetu

artykuł z: BEAUTY FORUM | 03/2017

JAK ZACZĄĆ? OD ZERA DO WŁASNEGO GABINETU – Każdy zawód jest niczym planeta, pełna określonych warunków i możliwości, które muszą zostać spełnione, by móc na niej żyć i funkcjonować. Tak też jest z profesją stylisty makijażu permanentnego. Jak odnaleźć się na tej „planecie” opowie Wam dziś Monika Wiśniewska.

Są zawody, które wymagają ciszy, skupienia, wykonywania określonych czynności skrupulatnie i jednolicie. Ale są i takie, w których potrzebna jest energia, twórcze myślenie, działanie. Zawód stylisty makijażu permanentnego to połączenie wszystkich cech. Bo jak wyobrazić sobie kreatywnego wizażystę o stoickim spokoju, który ma trudności interpersonalne i nie potrafi nawiązać z klientem więzi, niezbędnej do zaufania podczas zabiegu? Albo jak wyobrazić sobie energiczną osobę bez talentu manualnego i cierpliwości do wykonania tak misternej i precyzyjnej pracy, jaką jest pigmentacja? Co może mieć więc wpływ na to, że odniesiemy sukces na naszej indywidualnej planecie?

  • cechy charakteru, predyspozycje i osobowość
  • dobre miejsce
  • wybór odpowiedniego szkolenia
  • wybór odpowiedniego sprzętu
  • dobry marketing i odpowiednia reklama
Więcej

Precyzja i profesjonalizm

artykuł z: BEAUTY FORUM 12/2016

MAKIJAŻ PERMANENTNY POWIEK

– Makijaż permanentny oczu potrafi uczynić cuda – wprowadzając często jedynie subtelne zmiany, otrzymujemy spektakularne efekty. Dzięki niemu możemy podkreślić kształt, skorygować asymetrię, optycznie zagęścić rzęsy, unieść kąciki, otworzyć optycznie oko. Ważne, by nie był przerysowany i nachalny. Naturalny wizerunek powinien być najbardziej pożądanym efektem.

 

 Jak mawiają od wieków: oczy są zwierciadłem duszy. Oczy kuszą, mogą uwodzić, być ponętnym kontrapunktem twarzy, ich indywidualny kształt i kolor mają decydujący wpływ na całokształt naszego wizerunku. Warto więc o nie dbać i podkreślać ich wyjątkowość. W dbałości o oczy kolejny raz z odsieczą przychodzi mikropigmentacja, która bywa prawdziwym ratunkiem dla „zwierciadeł duszy” wielu naszych klientów.

Odmładzanie

Świetnymi technikami, których zastosowanie przynosi efekty z pogranicza zabiegów anti-aging, są techniki rozjaśniające. Te metody z grupy pigmentacji light, niczym klasyczny makijaż i jego niezawodne triki, potrafią widocznie odświeżyć okolice oka. Delikatne warstwowe wprowadzenie koloru waniliowego lub białego w kąciki wewnętrzne oka lub na powiekę dolną znakomicie rozjaśnia spojrzenie, podkreśla czerń kreski górnej i uwalnia oko od zasinień i zmęczonego wyglądu. Należy jednak pamiętać, że biały pigment to duże mikrony. Praca nim musi zatem być delikatna, ostrożna, warstwowa i bardzo rozsądna.

Więcej

Perfekcyjna technika = doskonały efekt

artykuł z: BEAUTY FORUM | 10 / 2016

MIKROPIGMENTACJA SKÓRY GŁOWY

– Mikropigmentacja medyczna pozwala poprawić nie tylko wygląd, ale przede wszystkim pomóc w akceptacji własnego wizerunku osobom borykającym się z różnymi problemami skórnymi, po operacjach, wypadkach czy przebytych chorobach.

Obok najpopularniejszych zabiegów pigmentacji piersi, blizn i przebarwień coraz większą popularnością cieszy się wizualne odtwarzanie włosów. Potrzeba ta pojawia się nie tylko z powodu przebytych chorób i ich skutków (np. chemioterapia, alopecia), ale także z pobudek czysto estetycznych, takich jak np. chęć ujednolicenia czy zagęszczenia linii włosów.

MIKROPIGMENTACJA MEDYCZNA

Pigmentacja medyczna w znacznie większym stopniu niż klasyczny makijaż permanentny pomaga w samoakceptacji, jest sprzymierzeńcem w walce o lepszą wersję siebie. Dzięki niej możemy podarować naszym klientom drugą skórę, drugą twarz, drugą szansę i nową jakość życia. Pigmentacja medyczna jest niezwykle trudną sztuką – tu pracujemy nie tylko na skórze pacjenta, ale też na jego duszy. Możemy być pewni, że osoba decydująca się na korektę medyczną wiele już przeszła i kolejny zabieg jest dla niej potężną dawką stresu, ale też i nadzieją na poprawę funkcjonowania. Podstawą do przeprowadzenia zabiegu jest dobry i szczery wywiad. Osoby poddające się mikropigmentacji medycznej to najczęściej pacjenci po wypadkach, operacjach zniekształcających ciało, ale przede wszystkim po nowotworach lub w trakcie walki z rakiem. Należy więc umiejętnie wybadać, czy dana osoba jest psychicznie gotowa na przeprowadzenie pigmentacji i czy jej oczekiwania nie przewyższają realnych efektów pozabiegowych. W pigmentacji medycznej bowiem oczekiwanie pacjenta jest jednym z najważniejszych punktów podjęcia decyzji o przeprowadzeniu zabiegu

Więcej

Co warto wiedzieć przy wyborze szkolenia z zakresu makijażu permanentnego

artykuł z: KOSMETYKA PROFESJONALNA | jesień / 2012

Szkolenie z zakresu mikropigmentacji to nie prosty kurs obsługi urządzenia. To cały szereg niuansów, potrzebnej wiedzy, głębokiej teorii i świadomości wykonywania zawodu. Wybierając nową formę wzbogacenia swojej drogi zawodowej, nie tylko zmieniamy siebie, ale również, a może i przede wszystkim, zmieniamy życie kobiet, które zaufają naszej pracy.

Ważne jest doświadczenie

Doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z zakresu pigmentacji pozwala nam na świadomą pracę dydaktyczną i profesjonalną kontrolę podczas części praktycznej szkolenia. Należy pamiętać, że makijaż permanentny to zabieg niezwykle intymny. Składa się on nie tylko z fizyczności klienta, któremu wykonujemy zabieg mikropigmentacji, ale również z jego świata psychicznego i emocjonalnego, jego motywacji, potrzeb zmiany i bodźców, które spowodowały podjęcie decyzji o wykonaniu makijażu permanentnego. Należy więc bezdyskusyjnie i obowiązkowo poświecić część szkolenia na podkreślenie i zrozumienie faktu, że źle wykonany makijaż to nie tylko chwilowa zmiana w wyglądzie, którą można usunąć jak makijaż okolicznościowy, ale to dramat oraz okaleczenie psychiczne dla kobiety, która podjęła decyzję o zmianie, a jej oczekiwania są niewspółmierne do efektów. Tylko wykształcenie w kursantach empatii i antycypacji w zakresie ich poczynań mikropigmentacyjnych jest w stanie uświadomić osobom uczącym się prawdziwą istotę zawodu stylisty makijażu permanentnego. Taką wiedzę prowadzącym szkolenie daje wyłącznie wieloletnie doświadczenie

Więcej

Pierwsze kroki w zawodzie

artykuł z: BEAUTY FORUM | 3/2013

Monika Wiśniewska, właścicielka Międzynarodowej Szkoły Makijażu Permanentnego LINEL w rozmowie z BEAUTY FORUM podpowiada, czym warto kierować się przy wyborze szkolenia z zakresu makijażu permanentnego.

 

~ Załóżmy, że pragnę zostać linergistką. O czym powinnam pomyśleć w pierwszej kolejności?

O profesjonalnym szkoleniu. Decydując się na ten zawód nie tylko zmieniamy siebie, ale przede wszystkim, będziemy zmieniać życie klientów, którzy zaufają naszej pracy. Tak więc wybór nie może być przypadkowy. Szkolenie z zakresu mikropigmentacji to cały szereg niuansów, zgłębienie teorii i w końcu uzyskanie świadomości wykonywania zawodu

~ A więc warto poszukać firmy, która może pochwalić się wieloletnim do- świadczeniem w szkoleniu adeptów sztuki mikropigmentacji?

Doświadczenie pozwala nam na świadomą pracę dydaktyczną i profesjonalną kontrolę podczas części praktycznej szkolenia. Makijaż permanentny to zabieg złożony. Mamy tu do czynienia nie tylko z twarzą klienta, ale też z niezwykle wrażliwą materią jaką jest psychika. Musimy dowiedzieć się co zaważyło na decyzji o wykonaniu makijażu permanentnego. Tylko wykształcenie w kursantach empatii i antycypacji w zakresie ich poczynań mikropigmentacyjnych jest w stanie uświadomić im prawdziwą istotę zawodu.

Więcej

Dla zaawansowanych

artykuł z: BEAUTY FORUM | 9 / 2013

Mikropigmentacja to dziedzina ciesząca się ogromną popularnością. Coraz więcej osób szkoli się w tym kierunku, a grono klientów zainteresowanych makijażem permanentnym wciąż rośnie. Większość zabiegów skupia się na tuszowaniu drobnych defekty i podkreśleniu atutów urody. W dziedzinie estetycznego makijażu permanentnego polscy specjaliści osiągnęli bardzo wysoki poziom. Zdolnych i godnych zaufania profesjonalistów nie brakuje. Specjalistów od bardziej zaawansowanej mikropigmentcji medycznej jest u nas jednak wciąż niewielu.

Pigmentacja medyczna w profesjonalnej odsłonie jest niezwykle trudną sztuką. Jest jak misterne tworzenie obrazu, koronkowa praca od podstaw w stworzeniu czegoś naprawdę pięknego. Należy pamiętać, że w pigmentacji medycznej pracujemy nie tylko na skórze pacjenta, dotykamy także jego psychiki – w większości przypadków bardzo kruchej, nadszarpniętej przez chorobę, traumę związaną z wypadkiem lub wieloletnią walką z kompleksami i brakiem akceptacji ze strony otoczenia. Podstawą do przeprowadzenia zabiegu jest profesjonalny i szczery wywiad. Osoby poddające się mikropigmentacji medycznej to najczęściej pacjenci po wypadkach, operacjach zniekształcających ciało, ale przede wszystkim po przebytej chorobie nowotworowej lub w trakcie walki z rakiem. Należy więc umiejętnie wybadać, czy są psychicznie gotowe na przeprowadzenie pigmentacji i czy ich oczekiwania nie przewyższają realnych efektów pozabiegowych. W pigmentacji medycznej oczekiwania pacjenta to jeden z najważniejszych aspektów zabiegu.

Więcej

Usta idealne

artykuł z:

Profesjonalizm na każdym etapie

Temat makijażu permanentnego ust warto zacząć od przypomnienia, czym właściwie jest dobrze pojęta mikropigmentacja. Polega ona na implantacji odpowiedniego pigmentu w głąb naskórka, a jej zadaniem jest korekta lub zniwelowanie niedoskonałości urody, nie zaś mocny, przerysowany makijaż. Mikropigmentacja ma więc wydobyć naturalne piękno – to nadrzędna kwestia, o której nie wolno nam zapominać.

Tak jak pigmentacja każdej partii twarzy, tak i makijaż permanentny ust wymaga cierpliwości w oczekiwaniu na efekt. Potrzeba czasem kilku spotkań w celu uzyskania optymalnego efektu na czerwieni wargowej, ponieważ ta część twarzy absorbuje pigment w swoisty dla siebie sposób. Aby nie wykonać tatuażu na stałe (pigmentacja zbyt głęboka), należy pigmentować nieco płycej, ale bardzo cierpliwie, aby uzyskać piękny efekt, który nie zostanie na twarzy jako stały rysunek zmieniający barwę, lecz jako semimakijaż o ładnym kolorze i trwałości na kilka lat.

Więcej

Kto pyta, nie błądzi

artykuł z: BEAUTY FORUM | 12/2014

Makijaż permanentny to makijaż na lata. Udany może cieszyć subtelnym pięknem, źle wykonany oszpecić na długi czas. Co powinnyśmy wiedzieć, czego się wystrzegać, w co nie wierzyć, czemu nie ulegać, aby nasze klientki czuły się bezpiecznie i wychodziły od nas usatysfakcjonowane? Pytań i odpowiedzi jest tak wiele, jak wiele jest kobiet, indywidualnych oczekiwań, wyobrażeń, gustów. Spróbujmy wybrać te pojawiające się najczęściej.

Klientkom, które odwiedzają nasz gabinet, musimy poświę- cić wystarczającą ilość czasu. Nigdy nie próbujmy skracać lub pomijać szczegółowej rozmowy wstępnej – to najważniejszy etap zabiegu. Trzeba uświadomić klientkę, że makijażu nie należy robić pod wpływem impulsu, lepiej przemyśleć dobrze tę decyzję, ponieważ jej efekt utrzyma się na twarzy przez kilka lat.

Więcej

Perfekcyjna oprawa

artykuł z: BEAUTY FORUM | 10/2014         

Brwi w mikropigmentacji 

Brwi nadają każdej twarzy niepowtarzalny, indywidualny wygląd i charakter. Wykonując zabieg makijażu permanentnego należy położyć szczególny nacisk na idealne dopasowanie ich rysunku do kształtu twarzy, aby efekt był jak najbardziej naturalny i spójny z rysami klientki. Wszelkie modyfikacje – pierwotnej linii czy koloru – powinny być subtelne i delikatne. Oddalając się od natury, ryzykujemy sztuczny i przerysowany wizerunek końcowy.

Brwi powinny przypominać dwa łagodnie wygięte, nie łączą- ce się pośrodku łuki. Pamiętajmy więc o regulacji przed zabiegiem. Kształtów jest tak wiele, jak wiele jest twarzy, zatem stworzenie dobrego rysunku przed mikropigmentacją musi być przemyślane i rozsądne. Nie można kierować się tylko własnym gustem lub nawykami klienta. Jednocześnie błędne jest skupianie się wyłącznie na zasadach rozrysunku. Warto zaczerpnąć ze świata własnej estetyki, opierając się na klasycznych zasadach wizażu. Ważne jest również, by wysłuchać potrzeb klienta i odpowiednio nim pokierować.

Więcej

Odmłodzić spojrzenie

artykuł z: BEAUTY FORUM | 7-8 / 2014

Anti-aging w mikropigmentacji

Pojęcie anti-agingu stało się w ostatnich latach motywem przewodnim działań marketingowych w wielu branżach. Świat fitnessu, dietetyki, kosmetyki i medycyny oszalał na punkcie działań zmierzających do zatrzymania oznak upływu czasu. Przeprowadzane z rozsądkiem, wyczuciem i profesjonalizmem zabiegi anti-aging potrafią zdziałać cuda i wyraźnie poprawić nie tylko wygląd, ale przede wszystkim samopoczucie i samoocenę. Mikropigmentacja daje nam wiele możliwości w zakresie optycznego odmładzania. Jakich? O tym przeczytacie poniżej.

Już sama klasyczna forma makijażu permanentnego stanowi próbę okiełznania zmian, jakie uwidaczniają się na twarzy wraz z upływem czasu. Lekka modyfikacja rysów oraz ogólnego wyrazu twarzy udaną pigmentacją stanowi podstawową formę zatuszowania niedoskonałości i faktycznego wieku. Podniesienie łuku brwiowego i jego staranne wyprofilowanie, a tak- że waniliowy półcień pod łukiem brwiowym zdejmują z twarzy zmęczenie, otwierają przestrzeń pomiędzy brwią a powieką górną i zdecydowanie odmładzają spojrzenie. Te zabiegi dają efekt wizualnego liftingu. Twarz wygląda na wypoczętą, zadbaną i co ważne – młodszą!

Więcej