Sklep

Co warto wiedzieć?

 

 


Makijaż permanentny w czarodziejski sposób zmienia wygląd twarzy.
Piękne oczy i usta kobiet, modelek, aktorek i celebrytów są najczęściej efektem jego czaru i iluzji obrazu. Należy jednak wiedzieć, że makijaż permanentny nie jest makijażem wieczorowym. Ma on głównie podkreślić świeżość i naturalność twarzy. Cała trudność polega na tym, aby wyglądać lepiej, a jednocześnie tak, aby nikt nie poznał, że jesteśmy pomalowane. 


Makijaż permanentny jest bezpieczny i bardziej trwały niż makijaż codzienny. 
Zabieg polega na wprowadzeniu barwnika w głębsze warstwy naskórka. Głównym celem nie jest stworzenie całego makijażu, ale poprawienie wyglądu twarzy poprzez podkreślenie oczu, brwi lub ust. Makijaż permanentny ma wiele zalet, których nie ma tradycyjny makijaż. Podkreśla delikatność i naturalność twarzy niezależnie od pory dnia. Dzięki niemu możemy poprawić kształt brwi i rzęs stwarzając wrażenie ich zagęszczenia. Możemy również podkreślić kontur ust, powiększyć je, a co najważniejsze - wzmocnić ich barwę. 

 

 


 • Makijaż permanentny znakomicie ukrywa niedoskonałości urody.
 • Makijaż permanentny codziennie wygląda świeżo, nigdy się nie rozmazuje, nie wymaga poświęcania mu czasu i utrzymuje się ok. półtora roku do kilku lat.
 • Makijaż permanentny nie boli. Delikatny dyskomfort towarzyszący mikropigmentacji jest indywidualnym odczuciem.
 • Makijaż permanentny bezpośrednio po zabiegu nie daje efektu opuchlizny, nie krwawi; ma jedynie intensywny kolor oraz daje wrażenie lekkiego podrażnienia miejscowego.
 • Makijaż permanentny rozjaśnia się stopniowo ok. 20% rocznie.
 • Makijaż permanentny z powodów indywidualnej biochemii skóry może z czasem odbarwiać się biologicznie. Należy wówczas skorzystać z zabiegu korekty koloru, aby uzupełnić bazy pigmentu, które uległy wytrąceniu.
 • Makijaż permanentny nie jest tatuażem.
 • Makijaż permanentny należy odpowiednio pielęgnować po zabiegu (nie moczyć nadmiernie, nie opalać się, nie malować oraz natłuszczać pigmentowane miejsce). Należy skorzystać z bezpłatnego dopełnienia pigmentu 2-4 tygodnie po zabiegu w celu utrwalenia efektu zabiegu.
 • Makijażu permanentnego nie można wykonywać osobom chorym na zaawansowaną cukrzycę, łuszczycę, kobietom w ciąży i w okresie laktacji, osobom po operacji oczu poniżej 2 miesięcy od zabiegu, na znamionach, osobom chorym na nowotwór, osobom podczas wirusa opryszczki, podczas czasu podwyższonej temperatury lub choroby.
 • Makijaż permanentny nie jest makijażem wieczorowym, więc powinien być klasyczny, delikatny, naturalny i subtelny

Makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny brwi ma moc poprawienia nastroju i urody, pomaga wyleczyć się z kompleksów i zwyczajnie czuć się piękną.

Brwi to niezwykle ważny element proporcji, estetyki i wyglądu twarzy. Makijaż permanentny brwi może spowodować znaczącą poprawę atrakcyjności przy zachowaniu pełnej naturalności. Makijaż permanentny brwi ma za zadanie imitację naturalnego łuku brwi, aby nie były już blade, cienkie jak niteczki albo nierówne.

Zabieg makijażu permanentnego brwi

Zabieg trwa około godziny i polega na umiejętnym cieniowaniu łuku brwiowego odpowiednio dobranymi barwnikami według wcześniej ustalonego rysunku. Kilkadziesiąt odcieni pigmentów daje szeroki wybór dobrania indywidualnego koloru tak, by efekt końcowy był wyjątkowo naturalny, lekki i kobiecy. Zabieg makijażu permanentnego brwi przeprowadza się jedną z wybranych technik, której wybór zależny jest od czynników indywidualnych i założeń efektu końcowego.

Makijaż permanentny brwi bezpośrednio po zabiegu jest intensywny i w ciągu kolejnych dni ulega rozjaśnieniu do 50%. Bardzo istotne jest przestrzeganie wskazań pozabiegowych, które mają duży wpływ na późniejszy wygląd i trwałość makijażu. Efekty utrzymują się bardzo indywidualnie - od 1,5 roku do kilku lat, co zależne jest w dużej mierze od biochemii skóry i czynników osobniczych skóry.

Akcesoria zabiegowe są sterylne i jednorazowe. Nagrodzone Złotym Medalem atestowane pigmenty nieorganiczne mineralne zapewniają najwyższe bezpieczeństwo.Makijaż permanentny ust

Makijaż permanentny ust to zabieg idealny dla kobiet wymagających, które cenią sobie nowoczesne rozwiązania w zakresie upiększającej kosmetyki estetycznej. Dzięki zastosowaniu różnorodnych odcieni możemy uzyskać wymarzony odcień ust, który będzie na dłuższy czas nadawał ustom kształt, formę i jednolitą strukturę. Makijaż permanentny ust może nadać czerwieni wargowej intensywną barwę, lekko je powiększyć, sprawić, by wizualnie stały się bardziej soczyste, ożywione, seksowne, stworzyć optyczne wrażenie ust większych i zmysłowych.

Zabieg makijażu permanentnego ust - informacje

Zabieg makijażu permanentnego ust trwa około godziny i polega na umiejętnym cieniowaniu czerwieni wargowej odpowiednio dobranymi barwnikami według wcześniej ustalonego rysunku. Kilkadziesiąt odcieni pigmentów daje szeroki wybór dobrania indywidualnego koloru tak, by efekt końcowy był wyjątkowo naturalny, lekki i kobiecy. Zabieg przeprowadza się jedną z wybranych technik, której wybór zależny jest od czynników indywidualnych i założeń efektu końcowego.

Makijaż permanentny ust bezpośrednio po zabiegu jest intensywny i w ciągu kolejnych dni ulega rozjaśnieniu do 50%. Bardzo istotne jest przestrzeganie wskazań pozabiegowych, które mają duży wpływ na późniejszy wygląd i trwałość makijażu. Efekty utrzymują się bardzo indywidualnie - od 1,5 roku do kilku lat, co zależne jest w dużej mierze od biochemii skóry i czynników osobniczych skóry.

Akcesoria zabiegowe są sterylne i jednorazowe. Nagrodzone Złotym Medalem atestowane pigmenty nieorganiczne mineralne zapewniają najwyższe bezpieczeństwo.Makijaż permanentny - kreski górne / dolne


Kreski na oczach są bardzo kobiece, wygodne i praktyczne.
Makijaż permanentny oczu to idealne rozwiązanie dla osób noszących szkła kontaktowe, z problemami ze wzrokiem lub chcących po prostu zaoszczędzić czas i wyglądać pięknie bez codziennego malowania.
Delikatna kreska na oczach, która nie rozmazuje się w deszczu, śniegu, na fitnessie, po pływaniu to marzenie wielu kobiet. Taki właśnie jest makijaż permanentny oczu - jest zawsze, bez względu na okoliczności i warunki atmosferyczne. 
Makijaż permanentny oczu ma moc wydobycia ich blasku, przywrócenia młodzieńczego wyglądu i nadania pożądanego kształtu poprzez delikatną modyfikację kształtu.
Dzięki technikom pigmentacji makijaż permanentny oczu potrafi stworzyć efekt zagęszczenia rzęs oraz sprawić, by oczy wyglądały niezmiennie na wypoczęte i lekko podkreślone przez subtelną kreskę w linii rzęs górnych lub dolnych.

Zabieg trwa około 30 minut i polega na umiejętnym wprowadzeniu pigmentu do płytkiej warstwy naskórka w linii rzęs. Kilka intensywnych odcieni pigmentów do powiek daje szeroki wybór dobrania indywidualnego koloru tak, by efekt końcowy był wyjątkowo naturalny, lekki i kobiecy.

Makijaż permanentny bezpośrednio po zabiegu jest intensywny i w ciągu kolejnych dni ulega rozjaśnieniu do 50%. Bardzo istotne jest przestrzeganie wskazań pozabiegowych, które mają duży wpływ na późniejszy wygląd i trwałość makijażu. Efekty utrzymują się bardzo indywidualnie - od 1,5 roku do kilku lat, co zależne jest w dużej mierze od biochemii skóry i czynników osobniczych skóry.

Akcesoria zabiegowe są sterylne i jednorazowe. Nagrodzone Złotym Medalem atestowane pigmenty nieorganiczne mineralne zapewniają najwyższe bezpieczeństwo
 


Pigmentacja medyczna

Makijaż permanentny medyczny lub paramedyczny to głównie pigmentacje prowadzone po zabiegach chirurgicznych oraz operacjach. Ich celem najczęściej jest rekonstrukcja lub ukrycie blizn po wypadkach lub zabiegach. Pigmentacja medyczna to nie tylko sposób na wyleczenie się z kompleksów, ale też bardzo często metoda na powrót do „normalnego życia”.

Pigmentacja medyczna w makijażu permanentnym

W gabinecie LINEL zajmujemy się również pigmentacją medyczną, której celem jest niwelowanie kompleksów, przez nadawanie pożądanego kształtu czy koloru lub uzupełnianie tzw. "niedostatków".

Wiele zniekształceń czy nieregularności można poprawić właśnie dzięki pigmentacji medycznej LINEL.

Przykłady mikropigmentacji medycznej:

 • rekonstrukcja sutka
 • rekonstrukcja przerwanych łuków brwiowych po wypadku.
 • korekcja blizn po zabiegach
 • odtwarzanie brodawki oraz sutka po mastektomii 
 • odtwarzanie linii włosów
 • odtwarzanie linii rzęs
 • rekonstrukcja linii wargowej
 • odbarwienia
 • asymetria

Makijaż medyczny bezpośrednio po zabiegu jest intensywny i w ciągu kolejnych dni ulega rozjaśnieniu do 50%. Bardzo istotne jest przestrzeganie wskazań pozabiegowych, które mają duży wpływ na późniejszy wygląd i trwałość makijażu. Efekty utrzymują się bardzo indywidualnie - od 1,5 roku do kilku lat, co zależne jest w dużej mierze od biochemii skóry i czynników osobniczych skóry.

Pigmentacja medyczna w makijażu permanentnym pozwala wyrównać niedoskonałości skóry i widoczne blizny będące wynikiem przebytych chorób lub operacji. Pigmentacja medyczna to nie tylko sposób na wyleczenie się z kompleksów, ale też bardzo często metoda na powrót do „normalnego życia”.

Akcesoria zabiegowe są sterylne i jednorazowe. Nagrodzone Złotym Medalem atestowane pigmenty nieorganiczne mineralne zapewniają najwyższe bezpieczeństwo


 

Wskazania

Mikropigmentacja to nie tylko zabieg wyłącznie upiększający o walorach jedynie urodowych. Prócz swej podstawowej roli upiększającego makijażu permanentnego jest także doskonałym rozwiązaniem:

 • dla osób po wypadkach lub chemioterapii, 
 • dla osób o asymetrycznych twarzach, 
 • dla wszystkich, którzy nie malują się na co dzień, a mimo to chcieliby wyglądać piękniej, 
 • dla osób aktywnych, sportowców, pływaków, odwiedzających saunę, którzy chcą w trakcie uprawiania sportu lub korzystania z basenu i strefy SPA wyglądać dobrze i czuć się komfortowo, 
 • dla alergików, 
 • dla kobiet, które mają mało czasu na makijaż,
 • dla kobiet, które nie potrafią wykonać makijażu,
 • dla kobiet noszących okulary i szkła kontaktowe, które poprzez fakt, że słabo widzą, mają problemy z wykonaniem makijażu, 
 • dla wszystkich kobiet i mężczyzn z rzadkimi brwiami lub rzęsami, z małymi oczami, z bladymi ustami lub ustami o nieregularnym kształcie, 
 • dla wszystkich, którzy chcieliby dokonać trwałej korekty swojej naturalnej urody, by nie zwracać uwagi na swoje kompleksy i mankamenty, 
 • dla osób w dojrzałym wieku, by wzmocnić zmieniający się naturalny pigment i kształt oczu i ust, 
 • dla osób ceniących subtelny, naturalny, świeży i piękny wygląd o każdej porze.
   

Przeciwwskazania

Mikropigmentacja jest bezpieczną metodą skorygowania, poprawienia i podkreślenia rysów twarzy, a pigmentacja medyczna może nawet całkowicie ukryć wiele niedoskonałości. Każdy zabieg estetyczny, również mikropigmentacja ma kilka przeciwwskazań, o których warto wiedzieć, by w pełni cieszyć się wyczekiwanymi efektami. Przeciwwskazania do zabiegu wynikają przede wszystkim z bezpieczeństwa i troski o zdrowie klienta. Niektóre choroby oraz czynniki mogą mieć wpływ na trwałość, kolor i wygląd makijażu. Przykładem są osoby z chorobami tarczycy, u których skóra wykazuje większe skłonności do szybszego schładzania odcieni pigmentów lub osoby z zaburzoną równowagą hormonalną lub regeneracją naskórka, u których trwałość makijażu może być znacznie krótsza.

 • ciąża, 
 • infekcja 
 • podwyższona temperatura, 
 • aktywna choroba nowotworowa 
 • hemofilia 
 • opryszczka
 • silna cukrzyca (stopa cukrzycowa) 
 • zaawansowana choroba tarczycy 
 • łuszczyca 
 • długotrwałe przyjmowanie leków sterydowych i leków rozrzedzających krew 
 • korzystanie w krótkim czasie przed zabiegiem mikropigmentacji z medycyny estetycznej – wypełniacze, botoks (minimum 3 miesiące przerwy) 
 • choroby psychiczne 
 • zaburzenia emocjonalne 
 • silne nerwice 
 • stany lękowe


Dodatkowe przeciwwskazania w pigmentacji oczu:

 • choroby gałki ocznej, 
 • zabiegi operacyjne oczu ( do 3 miesięcy), 
 • jaskra, 
 • zaćma, 
 • tendencja do stanów zapalnych spojówki oraz do odwarstwienia siatkówki, 
 • przedłużone rzęsy (należy zdjąć do zabiegu)

W przypadku blizn pigmentację przeprowadzamy wyłącznie na bliznach uspokojonych, tzn. po upływie co najmniej 3 – 4 miesięcy po ich powstaniu, nie drażliwych, nie bolesnych i nie przerostowych (keloidy).