Sklep

Pierwsze kroki w zawodzie

artykuł z: BEAUTY FORUM | 3/2013

Monika Wiśniewska, właścicielka Międzynarodowej Szkoły Makijażu Permanentnego LINEL w rozmowie z BEAUTY FORUM podpowiada, czym warto kierować się przy wyborze szkolenia z zakresu makijażu permanentnego.

 

~ Załóżmy, że pragnę zostać linergistką. O czym powinnam pomyśleć w pierwszej kolejności?

O profesjonalnym szkoleniu. Decydując się na ten zawód nie tylko zmieniamy siebie, ale przede wszystkim, będziemy zmieniać życie klientów, którzy zaufają naszej pracy. Tak więc wybór nie może być przypadkowy. Szkolenie z zakresu mikropigmentacji to cały szereg niuansów, zgłębienie teorii i w końcu uzyskanie świadomości wykonywania zawodu

~ A więc warto poszukać firmy, która może pochwalić się wieloletnim do- świadczeniem w szkoleniu adeptów sztuki mikropigmentacji?

Doświadczenie pozwala nam na świadomą pracę dydaktyczną i profesjonalną kontrolę podczas części praktycznej szkolenia. Makijaż permanentny to zabieg złożony. Mamy tu do czynienia nie tylko z twarzą klienta, ale też z niezwykle wrażliwą materią jaką jest psychika. Musimy dowiedzieć się co zaważyło na decyzji o wykonaniu makijażu permanentnego. Tylko wykształcenie w kursantach empatii i antycypacji w zakresie ich poczynań mikropigmentacyjnych jest w stanie uświadomić im prawdziwą istotę zawodu.

~ Oprócz doświadczenia ważny jest chyba także talent do zarażania innych pasją i umiejętność przekazania wiedzy?

Zdolności interpersonalne oraz przygotowanie pedagogiczne osób prowadzących szkolenia to bardzo waż­ne aspekty. Nie jest bowiem sztuką sprzedać szkolenie. Sztuką jest przeprowadzić je z pasją i odczytać osobowości ucznia, tak by znaleźć klucz do przeprowadzenia szkolenia w sposób indywidualny i zoptymalizowany.

~ Ale przecież każdy jest inny.Istnieje jakiś złoty środek?

Ważne, by program szkolenia był elastyczny. Kolejność przeprowadzenia odpowiednich części szkolenia oraz ich szczegółowa konstrukcja zależne są w dużej mierze od poziomu wiedzy, tempa jej przyswajania, zdolności odtwórczych i manualnych. Poszczególne aspekty treningu ulegają płynnym modyfikacjom w trakcie szkolenia. Taka konstrukcja jest bardzo istotna w budowaniu harmonijnej współpracy między szkoleniowcem i kursantem. Autorski program to także możliwość wyboru terminu szkolenia – dostosowanie go do indywidualnego kalendarza klienta.

~ Co jeszcze jest ważne przy wyborze szkolenia?

Sprawdźmy, czy wybrana przez nas firma jest instytucją szkoleniową i posiada numer wpisu do państwowego rejestru placówek szkoleniowych. Warto również odwiedzić stronę www oraz sprawdzić osiągnięcia i obecność firmy na targach branżowych. Wszystko to sprawia, że firma staje się bardziej wiarygodna. Przy wyborze zwracajmy uwagę nie tylko na cenę, ale na jakość obsługi, porozumienie, komunikację, tzw. chemię międzyludzką, która wielokrotnie jest bardziej cenna i wartoś­ ciowa niż nominalna cena szkolenia